A felhő alapú virtuális dedikált szerverek lényege, hogy nem egyetlen fizikai szerveren, dedikált önálló gépen osztoznak, hanem egy nagyságrendekkel nagyobb számítási és tárhelykapacitással bíró szerverfarm erőforrásain. Mint a hagyományos VPS-megoldások esetében, az alapelv itt is az, hogy az erőforrások a szükségesnél nagyobb mennyiségben álljanak rendelkezésre, így a szerverfarm kapacitásaink osztozó dedikált szerverpéldányok a terheléstől függően mindig elegendő erőforráshoz juthatnak a jobb rendelkezésre állás érdekében. Emiatt redundáns infrastruktúra kerül kialakításra, így az egyes hardverkomponensek meghibásodása nincsen hatással a rendelkezésre állásra, a rendszer más részei át tudják venni a kieső kapacitás funkcióit.
A felhő alapú VPS azért tesz szert egyre nagyobb népszerűségre a hagyományos, egy gépen futó VPS-megoldásokkal szemben, mert a redundáns kialakítás miatt a felhasználók elméletileg minden esetben elérhetik saját VPS-üket. A bővítés jóval hatékonyabb a rendelkezésre álló többletkapacitásnak köszönhetően, így akár azonnal is kivitelezhető ahelyett, hogy a fizikai hardverelemek bővítésére hosszabb ideig kellene várnia az ügyfeleknek. A hagyományos VPS-ekkel szemben a rendszer újratelepítéséhez és az erőforrások változtatásához sem kell rendszergazdai segítség, a felhasználók önkiszolgáló irányítópulton, egy virtuális felhasználói felületen módosíthatják a megfelelő beállításokat.
A felhő alapú rendszerek sokszor biztonságosabbak is a hagyományos VPS rendszereknél. Mivel az egész szerverfarm és a szervereken tárolt több ezernyi virtuális szerver adatainak védelmét kell biztosítani a szolgáltatónak, s erre nagyobb mértékű erőforrások is állnak rendelkezésére, ezek a rendszerek sokkal jobban védettek az illetéktelen betörési, hozzáférési próbálkozásokkal szemben.
A modern szerverfarmok fizikailag is biztonságosabbak, mivel tervezésükkor és megépítésükkor nem csak a megfelelő biztonságtechnikai szempontokra, a hűtőrendszer kialakítására figyelnek, de arra is, hogy a létesítmények a természeti katasztrófákkal szemben is ellenállóak legyenek. Ez természetesen nem jelent teljes védelmet, ám a legtöbb esetben magasabb rendelkezésre állást biztosít a felhasználók számára.
A fentiektől eltérő igény esetén bizonyos kereteken belül rugalmasan változtathatóak a paraméterek. Ennél egy nagyságrenddel nagyobb terhelést is simán ki tudunk szolgálni, csak reálisan senkinek nincs ma szüksége akkora virtuális gépekre, akinek meg van az szerintünk nem itt fog keresgélni, nekik tanácsadási és tervezési szolgáltatásainkat tudjuk ajánlani saját rendszer építése esetén.
Igen, mi is SSD-ket használunk, ráadásul jó drága iparit, csak nem írjuk ki villogó vastag betűvel a fejlécbe, mert nem gondoljuk, hogy ez külön érdem lenne. Nekünk nem apu vette a lottónyereményéből, így jobb választás nem lévén kénytelenek vagyunk rendes, de kemény munkával kitermelni az eszközök árát. Ellenkező esetben könnyen éhen halnánk, ez talán érthető, így a szolgáltatásainknak is megvan az ára.